Styl rustykalny – najlepsze dodatki do twojego domu

Styl rustykalny – najlepsze dodatki do twojego domu

Czym w ogóle jest styl rustykalny? Styl rustykalny to nic innego jak aranżacje wnętrz bezpośrednio nawiązujące do natury. I nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o wizualnych nawiązaniach.  

Rustykalny styl jest w bardzo mocnym stopniu stylem ekologicznym, który promuje korzystanie z mebli i dodatków wykonanych z naturalnych materiałów takich jak drewno czy naturalne tkaniny.  

W tych wnętrzach jednak nie może zabraknąć również roślinności, która jest bezpośrednim łącznikiem człowieka z naturą. Jednak należy być ostrożnym jeśli chodzi o ilość roślin w pomieszczeniach, w których śpimy. Rośliny zabierają dużo tlenu co może negatywnie wpłynąć na proces oddychania podczas snu. 

No dobrze ale co najlepiej wypełni industrialne wnętrze?  

Teraz skupmy się głównie na meblach, które nadadzą naszemu wnętrzu całą masę stylu i charakteru prawdziwego rustykalu.  

Zacznijmy może od jednego z absolutnych “must have” w naszych domach. Mowa oczywiście o szafie. My proponujemy taką https://kwiatyidom.pl/2668-modern-light-szafa-5908256165489.html. Szafa modern light świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet przedpokoju.  

Cały mebel jest wykonany z drewna wzmacnianego żelaznymi elementami co znacznie wpływa na jego wytrzymałość, oczywiście w sposób pozytywnym. Jasno brązowe kolory, naturalne materiały i uniwersalny i bardzo estetyczny design. Na dobrą sprawę czego chcieć więcej?  

A może też coś dla pasjonatów? 

Jeśli jesteście miłośnikami książek, czy kolekcjonowania figurek lub innych elementów, które będą pełniły świetne funkcje wystawne to mamy właśnie coś specjalnie dla was https://kwiatyidom.pl/2657-classic-biblioteka-4-5908256140257.html.  

Wykonana w większości z naturalnego drewna dębowego biblioteczka. Solidne, praktyczna, wszechstronna i uniwersalna jeśli chodzi o funkcjonalność. Utrzymana oczywiście w tonie odcieni jasnego brązu. Poza półkami, na których możemy umieścić książki, kolekcjonerskie figurki czy nawet zastawę na samym dole znajdziemy dwie szafki, które mogą posłużyć nam jako barek czy inne miejsce do przechowywania przedmiotów. 

Dobra a na czym będziemy siedzieć? 

Jeśli chodzi o to gdzie będziemy mogli usiąść myślę, że nie ma chyba lepszej opcji niż te krzesła wykonane z drewna akacjowego https://kwiatyidom.pl/1740-bristol-white-krzeslo-1-5908256139022.html. Warto tutaj podkreślić, że pomimo iż jest to styl rustykalny to nie trzeba się ograniczać wyłącznie do brązowych barw.  

Bardzo mile widziane są tutaj (tak jak w przypadku powyższego krzesła) białe akcenty.  

A co z materiałami? 

Tych również nie może przecież zabraknąć. Najlepiej jest wprowadzić je do naszego wnętrza nie poprzez pościele czy koce a takie elementy jak kosze oraz dywany.  

Zacznijmy od tych pierwszych. Koszy naprawdę nie brakuje. Różne wzory, rozmiary, materiały i wiele innych przydatnych szczegółów, ale przede wszystkim funkcjonalność, materiał oraz uniwersalność. Mówimy tutaj dokładnie o tych w pełni ekologicznych produktach https://kwiatyidom.pl/2199-ecoetno-oslonka-koszyk-5908256173811.html  

Same kosze to oczywiście bardzo przydatne akcesoria, które mogą nam posłużyć do przechowywania różnych materiałów takich jak np. koce czy pościele. Same produkty są w całości wykonane z juty czyli specjalnej tkaniny pozyskiwanej z hodowanej na dalekim wschodzie rośliny.  

Bardzo mile widzianym dodatkiem w stylu rustykalnym są bez wątpienia dywany. Gdzie je położyć? Wszędzie. Kuchnia, salon, jadalnia czy sypialnia. Ważne, żeby były odpowiednio dobrane i odpowiadały waszemu stylowi. Należy jedynie zwrócić uwagę na to by były one gospodarowane rozsądnie i bez przepychu, który nie jest jedną z wizytówek stylu rustykalnego.  

Z dywanów, które my polecamy to dywan etno https://kwiatyidom.pl/1852-etno-dywan-3-5908256173897.html. Tak jak kosze jest wykonany w 100% z juty. Jest w pełni uniwersalny i pasuje do bardzo wielu pomieszczeń. 

Nie może zabraknąć przecież stołu.  

Jeśli chodzi o stoły to opcji jest naprawdę wiele. Tylko spójrzcie, stolik klasyczny kwadratowy https://kwiatyidom.pl/1652-bristol-stol-kwadratowy-5908256179479.html , stolik nocny https://kwiatyidom.pl/1705-modern-light-stolik-nocny-5908256165441.html.  

My jednak skupimy się tutaj na czymś innym. Dużo bardziej ekstrawaganckim. Mowa o Stole Girgio krótkim https://kwiatyidom.pl/3145-grigio-stol-krotki-5908256119444.html.  

Jest to wyjątkowy i bardzo oryginalny stół który świetnie sprawdzi się nie tylko w kuchni bądź jadalni ale i w salonie. Trzeba powiedzieć wprost, że jest to bardzo oryginalny wybór, który raczej przemówi do konkretnej grupy klientów, którzy lubią łączyć style.  

Girgio świetnie nada się zarówno do aranżacji w stylach rustykalnych jak i Vintage. Jest on wzorowany na antyczny mebel czego dowodem jest jego celowe postarzenie w postaci zdrapanej farby.  

Sam stół jest wykonany głównie z drewna sosnowego. Dzięki temu mamy pewność, że obcujemy z wysokiej jakości produktem o bardzo mocnej wytrzymałości. 

All comments