Kwiaty i dom

Florystyka funeralna w naszym wydaniu…

Kwiaty na ostatnią drogę żegnając ukochaną, bliską lub znajomą nam osoby powinny być najpiękniejsze. Okazujemy nimi cześć oraz wyrazu smutku i żalu. Osobom pogrążonym w rozpaczy po utracie kogoś bliskiego, nie jest łatwo podjąć decyzje i ustalić wszystkie aspekty z wyborem kwiatów i ich kolorów, form kompozycji oraz treści szarf. Dlatego do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie. Przy zamówieniach kompozycji prowadzimy szczegółową rozmowę dotyczącą kwiatów, stylu oraz budżetu tak aby spełnić oczekiwania klientów podczas uroczystości pogrzebowej. 

Forma, styl oraz kolorystyka 

Forma, styl oraz kolorystyka jest rzeczą indywidualną. Proponujemy tradycyjne wieńce rzymskie, kwiaty upięte na  gąbce w kształcie serca lub na okrągło. Wiązanki pogrzebowe upięte na florecie w dowolnym kształcie lub tradycyjnie wiązanka do ręki wykonane na liściu, lub co nas bardziej cieszy nowoczesna forma bukietu tradycyjnego tj. kopułka wykończona warstwowo czarnym papierem wysokiej jakości. Flower boxy w czarnym welurowym pudełku, które wygodnie ułożymy w miejscu pochówku. 

Jakie są najpopularniejsze kompozycje florystyczne funeralne?

Kompozycje na trumnę lub kwiatowa dekoracja urny to odrębna kwesta. Formy są różne, najczęściej mają one współgrać z pozostałą oprawą florystyki funeralnej. Mogą być wyciągnięte, subtelnie opadające i zakrywające większą część pokrywy trumny lub kwiaty w bukiecie luźno ułożone z czarną wstążką minimalistycznie i elegancko. Dekoracja cinerarium najczęściej w naszym wydaniu to delikatny wianek z zielonych gałązek lub kompozycja kwiatowa upięta na okrągłej gąbce florystycznej, w która wkładany urnę. Wszystkie kompozycje, które Wam proponujemy i dla Was tworzymy oddajemy w nie część swojego serca. Lubimy naturalne formy, luźne i lekkie. Bez plastiku i tradycyjnych dodatków. Każda kompozycja jest inna, ma swoją historię i przekaz. 

Kwiaty i dom