Kwiaty i dom

Jakie kwiaty na Wszystkich Świętych?

Najpopularniejszymi kwiatami kupowanymi zarówno na Wszystkich Świętych jak i okoliczności pogrzebowe są między innymi chryzantemy. Chryzantemy nazywane są również złocieniami i dzisiaj jesteśmy w stanie kupić je w wielu różnych odmianach oraz kolorach. Poza oczywiście ich atutami wizualnymi są świetnym wyborem w szczególności w okresie jesiennym. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Chryzantemy kwitną bardzo długo i obficie, i bardzo dobrze znoszą jesienne temperatury. Są to jedne z najwytrzymalszych kwiatów ozdobnych, ponieważ są w stanie wytrwać aż do pierwszych przymrozków. Zatem mamy do czynienia z naprawdę długoterminową ozdobą.

Jakie kwiaty do wiązanki na Wszystkich Świętych?

Oczywiście w powyższym akapicie już po części odpowiedzieliśmy na to pytanie jednak należy mieć świadomość, że chryzantemy to nie jedyne kwiaty na tę okazję. Bardzo dobrym wyborem zwłaszcza w przypadku wiązanek są następujące propozycje: kalie, róże, goździki, gerbery, margaretki, anturium. Warto jeszcze rozważyć iglaki czy pnącza. Nie trzeba oczywiście kupować żywych kwiatów. Zwłaszcza że Wszystkich Świętych przypada nam w okresie jesiennym. Równie dobrze sprawdzą się wtedy kwiaty sztuczne, których nie będziemy musieli tak często wymieniać. Poza wiązankami ciekawą alternatywą są również wazony z kwiatami ciętymi lub donice.

Jakie są najpopularniejsze kompozycje florystyczne funeralne?

Kompozycje na trumnę lub kwiatowa dekoracja urny to odrębna kwesta. Formy są różne, najczęściej mają one współgrać z pozostałą oprawą florystyki funeralnej. Mogą być wyciągnięte, subtelnie opadające i zakrywające większą część pokrywy trumny lub kwiaty w bukiecie luźno ułożone z czarną wstążką minimalistycznie i elegancko. Dekoracja cinerarium najczęściej w naszym wydaniu to delikatny wianek z zielonych gałązek lub kompozycja kwiatowa upięta na okrągłej gąbce florystycznej, w która wkładany urnę. Wszystkie kompozycje, które Wam proponujemy i dla Was tworzymy oddajemy w nie część swojego serca. Lubimy naturalne formy, luźne i lekkie. Bez plastiku i tradycyjnych dodatków. Każda kompozycja jest inna, ma swoją historię i przekaz. 

Kwiaty i dom