Styl industrialny czy boho? Jak u dekorować nasz dom?

Styl industrialny czy boho? Jak u dekorować nasz dom?

Pomysłów na aranżację domu naprawdę nie brakuje. Na obecną chwilę z bezproblemowym dostępem do internetu możemy natychmiast przestudiować dziesiątki jak nie setki wnętrzarskich aranżacji. Japandi, art deco, styl dworkowy, kolonialny, Vintage i wiele wiele więcej.  

My jednak postanowiliśmy skupić się dzisiaj w szczególności na dwóch skrajnych względem siebie, ale niezwykle ciekawych aranżacjach wnętrzarskich.  

Mowa tu oczywiście o tytułowym boho i industrialu. Jednak po kolei, żeby nie mieszać.  

Czym jest styl industrialny?  

Styl industrialny to aranżacje, które swoim wnętrzem i otoczeniem nawiązują do starych opuszczonych w wyniku wielkiego kryzysu amerykańskich fabryk.  

Wnętrza industrialne są zimne, przestrzenne oraz minimalistyczne jednak to nie stoi im na przeszkodzie by umieścić tam kilka ciekawych dodatków.  

Ciekawostka. Wnętrza industrialne są bardzo podobne do aranżacji w stylu loft, jednak należy pamiętać, że są to mimo wszystko różne i odmienne style. 

Jakie wyposażenie najlepiej sprawdzi się w stylu industrialnym? Oto kilka naszych propozycji co nada waszemu wnętrzu trochę ducha i charakteru. 

Jak przestrzeń do życia to i meble prawda?  

Dlatego warto zadbać o to na czym będziemy siedzieć. Krzesła utrzymane w stylu Loft jak i industrialnym świetnie się tutaj sprawdzą oto przykład https://kwiatyidom.pl/1833-loft-krzeslo-1-5908256156012.html.  

Tak, wcześniej mówiliśmy, że industrial i loft to inne style, ale mimo wszystko nawzajem nawiązujące do siebie. Te krzesła są wręcz duchem i ciałem utrzymane w stylu loft i industrialnym.  

Minimalistyczne proste i eleganckie. Chwycą za serce niejednego miłośnika minimalizmu.  

Jakie lustro należy wybrać?  

Jeśli zależy nam na industrialnym otoczeniu to rezygnujemy ze wszystkich luster w bogato zdobionych ramkach itp. Najlepiej odnajdą się tutaj proste kształty i minimalistyczne ramki. 

Świetnym przykładem tego typu lustra jest to https://kwiatyidom.pl/1703-modern-lustro-4-5908256177963.html.  

A jego nazwa nie wskazuje na to, że najlepiej sprawdzi się w stylu modernistycznym? Tak i nie. Pomimo, że mamy do czynienia z różnymi stylami wiele elementów przeplata się ze sobą i jest bardzo uniwersalnych, tak jak to właśnie lustro, które świetnie wypełni przestrzeń w aranżacjach modernistycznych oraz industrialnych. 

A co z pozostałymi dodatkami? 

Na nie również jest miejsce tylko, należy dobierać je z głową i dobrym smakiem.  

W stylu industrialnym mile widziana jest zieleń roślin (oczywiście w rozsądnych ilościach), a gdzie takie rośliny trzymać najlepiej? W odpowiednich wazonach takich jak ten https://kwiatyidom.pl/2860-szklo-wazon-2-5908256154544.html 

Minimalistyczny, elegancki i uniwersalny. Szklany wazon  świetnie wpasuje się w charakter całego pomieszczenia.  

Czym jest styl boho? 

Boho to w jednym wielkim skrócie artystyczny nieład ze swoim własnym i niepowtarzalnym urokiem. Dominują tam zdecydowanie jasne i ciepłe barwy. Najczęściej pochodzą one z palety kolorów ziemi co jest bezpośrednim nawiązaniem do samej natury.  

Czego możemy się spodziewać w stylu Boho? Na dobrą sprawę wszystkiego co jest związane z brakiem minimalizmu. Zwolennicy tego typu stylów nie znajdą tutaj niestety nic dla siebie.  

Charakterystyczne dla boho jest to, że ciągle się tutaj coś dzieje i nie ma miejsca na monotonię i nudę.  

Jakie dodatki, akcesoria i meble najlepiej się tutaj sprawdzą? O to co polecamy i naszym zdaniem spełni oczekiwania miłośników tego specyficznego stylu. 

Zacznijmy może od tego na czym skończyliśmy styl industrialny, czyli od roślin. 

Są one tutaj wszechobecne i nadają całemu wnętrzu sporo życia, jednak te roślinki trzeba w czymś trzymać prawda?  

Ten wazon https://kwiatyidom.pl/2874-roma-wazon-pekaty-b-mniejszy-5908256170049.html oraz dzbanek https://kwiatyidom.pl/2874-roma-wazon-pekaty-b-mniejszy-5908256170049.html  sprawdzą się do tego wręcz idealnie. 

Jeden i drugi jest utrzymany w palecie kolorów ziemi. Oba są bardzo wyraziste i oryginalne w designie, dlatego każdy wielbiciel Boho powinien choć na chwilę rzucić na nie okiem. W szczególności, że jak to się mówi “diabeł tkwi w szczegółach.”  

Kto nie lubi po całym ciężkim dniu poczuć pod swoją głową przyjemnego i delikatnego dotyku poduszek?  

Nie ma chyba kogoś takie, a już na pewno nie jeśli jeśli miłośnikiem właśnie omawianego stylu. 

https://kwiatyidom.pl/2849-ecoetno-poduszka-11-5908256151987.html  

https://kwiatyidom.pl/2844-ecoetno-poduszka-4-5908256141636.html 

Zarówno jedna jak i druga poduszka ma w sobie prawdziwą duszę i charakter.  

Artystyczne wzory, ciepłe barwy w jasnych odcieniach beży i innych kolorów ziemi.  

A co z oświetleniem? 

Jest ono niezwykle ważne w przypadku każdej aranżacji, a jak oświetlenie to i może jakieś wpadające w oko abażury takie jak ten?

https://kwiatyidom.pl/2615-abazur-a55-25h30-stozek-miod-5908256163744.html 

Świetnie się sprawdzi na dobrą sprawę w każdym pomieszczeniu utrzymanem w stylu Boho. 

All comments